Facebook Otel Rezervasyon Uygulaması

Facebook Otel Rezervasyon Uygulaması


Oteller için rezervasyon almak en önemli hususların başında gelmektedir çünkü otel rezervasyon aldıkça karlılığını yani gelirini artırır. Ancak, birçok otel hala rezervasyon potansiyellerini gerçek manada kullanamamaktadır.

Oteller için sunduğumuz otel rezervasyon sistemi ile işletmelerin daha fazla rezervasyon alabilmelerini amaçlamaktayız. Bunun için de hem web sitelerinden rezervasyon alabilmelerini hem de farklı mecraları da aktif bir şekilde kullanarak daha fazla potansiyel misafire ulaşabilmelerini sağlıyoruz.

Facebook Sayfası Üzerinden Rezervasyon

Diğer mecraların başında ise Facebook gelmektedir. Facebook otel rezervasyon uygulaması sayesinde otellerin hem internet siteleri üzerinden hem de Facebook üzerinden rezervasyon alabilmeleri mümkün olmaktadır. Bu sistem çok kolay bir şekilde işlemektedir ve internet sitesi ile de entegre olarak eş zamanlı biçimde çalışmaktadır. Bir kullanıcı rezervasyonunu hem web sitesi ile hem de Facebook sayfası ile kolayca yapmaktadır. Facebook sayfasında Otel Rezervasyon başlığına tıklayan kullanıcı tıpkı internet sitesinde olduğu gibi giriş ve çıkış tarihini seçtikten sonra konaklamak isteyeceği oda türünü de seçmektedir. Ardından da isim, telefon numarası, e-posta adresi ve eklemek isteyeceği kısımlarını dolduran misafir, artık otelin rezervasyon yapmış misafiri olmaktadır.

 

Facebook Uygulaması

Şimdi, uygulamamızı gelin birlikte inceleyelim. Genel olarak uygulamada şunlar var; üst görsel, üst başlık ve açıklama metni, rezervasyon tarihleri ve oda sayısı, oda türü seçimi, yetişkin ve çocuk misafir sayıları, odaların sayfaları ve içerikleri, sosyal medya bağlantıları.

Alt kısımda ise 4 sütun bulunmaktadır. Bunlar; otel hakkında açıklama metni, güncel haber başlıkları, daha önceden otelde konaklamış misafirlerin yorumları, odalar. Ayrıca, tüm bu içerikler ya da tasarım sizin isteklerinize göre özel bir şekilde de hazırlanabilmektedir. İstediğiniz farklı özellikler olması halinde de size uygun bir Facebook uygulaması ekibimizce hazırlanmaktadır.

 

Facebook Uygulaması

 

Şimdi ise üst kısımda yer alan başlıkları tek tek inceleyelim. Bunun öncesinde ise Sayfa, Mesajlar, Bildirimler, Yayınlama Araçları ve Diğer kapak elementleri Facebook sayfaların kendi alanlarıdır. Bunlar uygulamadan bağımsız olsa da görselimizde bilinçli olarak yer verdik çünkü gerçekten Facebook uygulaması nasıl görünecek bunu göstermek istedik. Ayrıca, sayfa genişliğinin Facebook uygulamaları için standart olan 760px genişliğinde olduğunu da belirtmeliyiz. Yükseklik ise esnek yapıdadır ve sınırı bulunmamaktadır.

En üstte yer alan görsel alanında isterseniz otelinizin fotoğrafını isterseniz de otelinizden herhangi bir fotoğrafı kullanabilirsiniz. Altında yer alan başlıkta otelinizin rezervasyon sayfası olduğu belirtiliyor. Altındaki alanda ise istediğiniz bir alt sloganı kullanabiliyoruz.

Rezervasyon tarihleri alanında ise internet sitenizde olduğu gibi bir form mevcuttur. Tabii ki bunu Otelistan’a web sitesi yaptırmış olan oteller için söylüyoruz. Eğer, sadece Facebook Uygulaması hizmetimizden yararlanmak isterseniz de bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Otel Odaları Facebook Uygulaması’nda

Sağ kısımda ve sayfanın en altında yer alan odalar başlığında ise otelinizdeki odaları listeleyebiliyorsunuz. Böylelikle, potansiyel misafirleriniz otelinizdeki oda türlerini rahatlıkla görebiliyorlar ve konaklayacakları odaları da seçebiliyorlar.

 

Facebook Uygulaması’na Entegre Web Sitesi

İnternet sitenizdeki birçok alanı Facebook uygulaması ile Facebook platformuna da aktarabiliriz. Bunun en güzel örneği ise sayfanın en altındaki içeriklerdir. Oteliniz hakkında açıklamalar, güncel haberleriniz, odalarınız, daha önceden konaklamış olan misafirlerin yorumları… İstediğiniz tüm bilgileri ve özellikleri Facebook uygulaması ile sayfanızda gösterebiliriz.

Evet, bizden bu kadar. Eğer, “Facebook uygulaması nasıl olmuş, gerçekte nasıl görünüyor?” derseniz, https://www.facebook.com/pages/Otelistan/1430233010608189?sk=app_753443144769651 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Siz de böyle bir Facebook uygulaması ile takipçilerinize ve potansiyel misafirlerinize ulaşmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Çok kısa bir süre içerisinde hemen Facebook uygulamanızı aktif edebiliriz ve sizin de daha fazla kazanç elde etmenizi sağlayabiliriz.

Görüşmek dileğiyle…


Bu yazı Hizmetlerimiz, Sosyal Medya kategorilerinde; 00:28, 15 Mayıs 2015 zamanında paylaşıldı.Etiketler: Facebook, Rezervasyon, Facebook Uygulaması, Facebook Sayfası, Rezervasyon Uygulaması, Otel Rezervasyon

Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?